مراسم روضه ایام فاطمیه

26 الی 30 دی ماه 1399 مراسم عزاداری ایام فاطمیه ویژه دانش‌آموزان 6 پایه ابتدایی با عنوان «پابوس مادر» با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مسجد و حسنیه 15 خرداد به میزبانی دبستان پسرانه طاها برگزار گردید.

در این مراسم معنوی که محتوای سخنرانی و مداحی متناسب با سن مخاطبین برنامه‌ریزی و انتخاب شده بود، سعی شده است قطره‌ای از دریای محبت اهل بیت‌(ع) خصوصا حضرت فاطمه زهرا‌(س) در قلب پاک و معصوم دانش‌آموزان ریخته شود.

حضور حداکثری دانش‌آموزان و مشارکت در اجرای برنامه‌ها از نکات قابل توجه این شب‌هاست. البته این مراسم هرشب متعلق به یکی از پایه‌های تحصیلی است و تا جمعه‌شب ادامه خواهد داشت.

در ابتدای هر جلسه حدیث شریف کسا به صورت داستان و نمایش برای بچه ها روایت و در ادامه، کلیپ داستان شهادت حضرت زهرا(س) از زبان دانش‌آموزان در جلسه پخش می‌شود.

پس از حدیث شریف کسا هم سخنران جلسه که برای دوره اول دبستان، حسین نبوی‌نصب است به ارائه بازی و حل جدول، می‌پردازد؛ هم‌چنین سخنرانی برای پایه‌های دوره دوم بر عهده سید ایمان مصلحی است که به‌ صورت داستان و تمثیلات، مطالب را ارائه می‌کند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توجه به فضای برگزاری و تعداد نفرات مناسب برای شرکت در هیات هم از اولویت‌های مهم این مراسم است؛ و این در حالی است که بچه‌ها مدت زیادی در خانه بودند و به نظرم می‌رسید به این لحاظ، برنامه برایشان رضایت‌بخش بود و باعث نشاط و آرامش روحی شده بود.

گزارش تصویری کامل از این مراسم را می توانید در منوی “مدرسه رسانه ای” مشاهده کنید.

نوشتهٔ پیشین
جشن قرآن ویژه اولی ها
نوشتهٔ بعدی
طرح فرسودگی تحصیلی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست